Archiwum artykułów

Roczna odprawa operacyjna dla Naczelników OSP i Komendantów Gminnych ZOSP RP - Bobowa 2020

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

W sobotę 7 marca 2020r., podobnie jak w latach poprzednich, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach zorganizowała odprawę dla naczelników OSP i komendantów gminnych ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego. Tym razem gospodarzem odprawy była Gmina Bobowa.

Odprawę przeprowadzono w Zajeździe Ostoja w Bobowej. Przybyłych przywitał Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz. Na naradzie oprócz naczelników OSP i komendantów gminnych ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego pojawili się przedstawiciele Związku OSP RP na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofem Kosibą. Obecna była także Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś a także samorządowcy - radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, starosta gorlicki Maria Gubała oraz burmistrzowie i wójtowie gorlickich gmin Wacław Ligęza, Mirosław Wędrychowicz, Jan Przybylski, Mariusz Tarsa, Małgorzata Małuch, Karol Górski, Zbigniew Ludwin oraz Jerzy Wałęga.

Odprawa podzielona została na panele tematyczne, które referowali poszczególni prelegenci:
- st.kpt. Waldemar Krok - podsumowanie stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu gorlickiego za 2019r.
- bryg. Andrzej Czeluśniak - podsumowanie stanu wyszkolenia członków OSP, mistrzostwa w ratownictwie medycznym, dotacje dla OSP z MSWIA, podsumowanie IGO OSP za 2019, sprawy operacyjne (wkładki kierowców, komora dymowa, szkolenia KPP, RODO akcje, wypadki pojazdów i ratowników, ELTE, wiatrołomy, jazda alarmowa, bakteria w rękawicach, usuwanie pojazdów z dróg)
- mł.bryg. Dariusz Surmacz - analiza pożaru w Mszance
st.kpt. Marcin Barczyk - doskonalenie zawodowe w OSP (materiały szkoleniowe – KG PSP, pożar baterii film, firetrap)
- dh Przemysław Wszołek - sprawozdanie z działalności ZOP ZOSP RP Gorlice za 2019, kalendarz imprez programowych ZOSP RP na 2020 rok, program "małopolskie OSP 2020", odznaczenia ZOSP RP, raporty OSP, składki członkowskie ZOSP RP, program "kierunek kariera" i "kierunek kariera zawodowa"

W trakcie odprawy zabrakło czasu na dyskusję i zadawanie pytań prelegentom i gościom a także na zabranie głosu przez Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosibę.

fot. M.Książkiewicz / B.Serafin

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica