Aktualności

OSP Klęczany wygrywa turniej piłki halowej o puchar Wójta Gminy Gorlice

Marek Podraza - Gazeta Krakowska.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 7 marca 2020 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Szymbarku odbył się IX Strażacki Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gorlice Jana Przybylskiego. Zanim jeszcze druhowie rozegrali pierwsze mecze, można było zwiedzić remizę OSP Szymbark, która zmieniła się w ostatnim czasie nie do poznania.

- Druhowie w czasie wolnym dokonali modernizacji obiektu, wykonali nowe wylewki, wymalowali ściany oraz położyli płytki. Całej jednostce dziękuję za wiele godzin społecznej pracy - mówi wójt Jan Przybylski. Modernizację udało się wykonać dzięki wsparciu UG Gorlice oraz środkom pozyskanym z Komendy Głównej PSP w Warszawie.

Do sportowej rywalizacji stanęły następujące drużyny: OSP Szymbark, OSP Dominikowice, OSP Klęczany, OSP Zagórzany, OSP Bystra, KP PSP Gorlice i po raz kolejny drużyna strażaków z DHZ Lipovce na Słowacji. Pokazowy mecz rozegrały drużyny młodzieżowe z MDP OSP Szymbark i MDP OSP Zagórzany.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli druhowie z OSP Szymbark i OSP Bystra. Niestety ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju już w pierwszym meczu musieli uznać wyższość drużyny z Bystrej, przegrywając bardzo pechowo 2:3. Po zaciętych spotkaniach trwających do późnych godzin wieczornych zwycięzcami turnieju zostali druhowie OSP Klęczany, którzy wygrali wszystkie spotkania.

W zwycięskiej drużynie zagrali: Mateusz Zając, Tomasz Zając, Marcin Machowski, Daniel Halerz, Tomasz Liana oraz Bartosz Wójtowicz.
- Ze Słowakami wygraliśmy 3:2, z Szymbarkiem 4:2, z drużyną z Bystrej aż 11:1, z Dominikowicami 5:1. W finale ponownie spotkaliśmy się z drużyną DHZ Lipovce ze Słowacji. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale poszło nam dość łatwo, bo wygraliśmy chyba 5:0 - powiedział nam Mateusz Zając, kapitan drużyny OSP Klęczany.

Drugie miejsce zdobyli strażacy z DHZ Lipovce na Słowacji, a trzecie drużyna KP PSP Gorlice, w której zagrali m.in. bryg. Krzysztof Gładysz, komendant powiatowy PSP (w przeszłości był podporą Tarnovii Tarnów) oraz jego zastępca, st. kpt. Waldemar Krok. Kolejne miejsca wywalczyły drużyny OSP Dominikowice, OSP Zagórzany, OSP Bystra i OSP Szymbark.

Najwięcej emocji dostarczył wszystkim mecz półfinałowy pomiędzy drużynami DHZ Lipovce ze Słowacji i drużyną KP PSP Gorlice. W regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy i o awansie zadecydowały rzuty karne. Lepiej w nich wypadli słowaccy strażacy.

Tuż po zakończeniu rozgrywek odbyło się uroczyste podsumowanie turnieju oraz uhonorowanie najlepszych drużyn i piłkarzy. Wręczenia bardzo cennych nagród dokonali Jan Przybylski oraz bryg. Krzysztof Gładysz.

Najstarszym zawodnikiem turnieju był dh Tadeusz Szpyrka z OSP Zagórzany a najskuteczniejszym zawodnikiem dh Marcin Machowski z OSP Klęczany, który zdobył aż 11 goli. Turniej sędziowali: Kazimierz Szura i Mieczysław Szloch, a organizatorem imprezy była cała jednostka OSP Szymbark.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica