Aktualności

Skromna tradycyjna strażacka pielgrzymka szlakiem papieskim do Ludźmierza

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 7 czerwca br. miała odbyć się tradycyjna coroczna strażacka samochodowa i motocyklowa pielgrzymka szlakiem papieskim Zakopane - Ludźmierz. Miała, to pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany. Strażacka uroczystość z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zgromadziła raptem kilkunastu strażaków.


Po symbolicznym poświęceniu kilku samochodów strażackich i motocyklów, przy dźwiękach orkiestry dętej strażackiej z Rabki, zebrani udali się do bazyliki w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zwykle msza św. pielgrzymki strażackiej Sursum Corda odbywała się na ołtarzu polowym, tym razem jednak, z racji na skromny charakter, niewielka reprezentacja strażaków zebrała się w bazylice. Mszy św. przewodniczył o. bryg. Władysław Kulig OFMConv - małopolski kapelan strażaków.

Druhów ochotników województwa małopolskiego reprezentował dh Edward Siarka, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce.

Czterech strażaków otrzymało Srebrne i Złote Krzyże Zasługi Orderów Św. Floriana nadane przez Małopolskiego Kapelana.

Po Eucharystii mundurowi pielgrzymi w asyście orkiestry dętej i pod przewodnictwem kapłanów, udali się pod figurę św. Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, by tam oddać hołd świętemu Janowi Pawłowi II.Źródło: http://www.mbludzm.pl/aktualnosc/strazackie-sursum-corda-2020

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpggorlice.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica