Komunikaty Prezesa

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice ws. programu finansowania służb ratowniczych przez WFOŚiGW. Część 2

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosił konkurs na dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń wyszczególnione w „Wykazie rzeczowym sprzętu i wyposażenia...", który zamieszczam poniżej.


Nabór trwa od 08.06.2020 r. do dnia 19.06.2020 r. Wnioski należy złożyć w dwóch wersjach, tj.:
- elektronicznej przez Portal Beneficjenta (wypełniony formularz pdf)
- skan podpisanego wniosku wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w wyznaczonych miejscach muszą być podpisy osób upoważnionych wraz z pieczątkami imiennymi i pieczątką instytucji). Wymagane załączniki należy dołączyć do maila.

Dotacja w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych zadania, jednak nie więcej niż 25 000,00 zł dla jednej jednostki OSP. Podatek VAT jest kosztem kwalifikowanym tylko wówczas, gdy jest on faktycznie i ostatecznie ponoszony przez beneficjenta, a beneficjent nie ma prawnej możliwości odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego w jakiejkolwiek części, zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług.

Pierwszeństwo w uzyskaniu dofinansowania w ramach Programu mają te zadania, które nie korzystają z dofinansowania ze środków pochodzących z programu WFOŚiGW w Krakowie pn. „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska – Bezpieczny Strażak” w roku 2020.


RZECZOWY WYKAZ SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA (kliknij aby pobrać)

WNIOSEK i inne dokumenty (kliknij aby przejść do strony)

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica