Aktualności

Strażacy ochotnicy z gorlickiego pojechali pomagać w powiecie jasielskim

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W minioną sobotę 27 czerwca br. przez powiat jasielski przeszła ogromna nawałnica, która wywołała liczne podtopienia. Woda wdzierała się do domów, piwnic i garaży. Porywała samochody, przyczepy campingowe. Wszystko to co stanęło na drodze żywiołu. Z pomocą poszkodowanym ruszyły Wojska Obrony Terytorialnej a przede wszystkim strażacy ochotnicy, również z powiatu gorlickiego. Ci organizują także pomoc materialną. 

Już następnego dnia po przejściu nawałnicy, tj. 28 czerwca br. na ratunek mieszkańcom Trzcinicy pospieszyli druhowie z OSP Pagorzyna (gm. Lipinki), zaś do Skołyszyna udali się druhowie z OSP Grudna Kępska (gm. Biecz).

Z kolei 30 czerwca na pomoc mieszkańcom Przysiek wyruszyli druhowie z OSP Łużna (gm. Łużna), OSP Zagórzany (gm. Gorlice) oraz OSP Stróżna (gm. Bobowa).

Wyjazd gorlickich ochotników na teren województwa podkarpackiego został ustalony z właściwą Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu druhowie rozdysponowani zostali do działań przez Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jaśle dh Stanisława Święcha.

Druhowie z Libuszy, Biecza, Lipinek, Krygu, Łużnej, Pagorzyny i mieszkańcy gminy Uście Gorlickie postanowili wesprzeć poszkodowanych mieszkańców powiatu jasielskiego, organizując zbiórkę darów. W tej chwili najpotrzebniejsze są: woda pitna, żywność sucha i o długiej przydatności do spożycia, środki czystości, ręczniki, koce, pościel, ubrania.

Dary można składać:
w remizie OSP Libusza do piątku (3 lipca) w godzinach 18-20 i w sobotę (4 lipca) do godziny 12,
w remizie OSP Biecz, do piątku (3 lipca) w godz. 16-20,
w remizie OSP Lipinki, do soboty (4 lipca) w godz. 19-20,
w remizie OSP Kryg, do piątku (3 lipca) w godz. 18-20 i w sobotę (4 lipca) do godz. 10,
w remizie OSP Łużna, do piątku (3 lipca) w godz. 16-18,
w remizie OSP Pagorzyna, w sobotę (4 lipca) w godz. 8-13,
w świetlicy wiejskiej w Stawiszy, dzisiaj (1 lipca), w godz. 18-18.30 (inna godzina do ustalenia pod numerem telefonu: 18 35 16 501),
w remizie OSP Dominikowice, do poniedziałku (7 lipca), godziny dowolne - więcej informacji pod numerem telefonu: 510 604 799 lub 697 051 528.

Wszyscy druhowie oferują również pomoc w transporcie rzeczy, wystarczy skontaktować się z konkretną jednostką.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica