Komunikaty Prezesa

Komunikat ws. miejsca składania sprawozdań finansowych - wyjaśnienia

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Szanowni druhny i druhowie,
w związku z pojawiającymi się pytaniami, dotyczącymi miejsca składania sprawozdań finansowych przez Ochotnicze Straże Pożarne przypominam, że od 1 stycznia 2020 roku sprawozdanie przekazujemy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych do "Szefa Krajowej Administracji Skarbowej" a nie do Urzędu Skarbowego w Gorlicach. Do przesłania sprawozdania do szefa KAS można wykorzystać narzędzie Ministerstwa Finansów - e-Sprawozdania Finansowe.


Ochotnicza straż pożarna działająca w formie stowarzyszenia sporządza sprawozdanie finansowe według załącznika nr 6 lub załącznika nr 1 do ustawy o rachunkowości.

Ochotnicza straż pożarna działająca w formie stowarzyszenia ma możliwość prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów, jeżeli spełnione są warunki, o których mowa w art. 2 ust. 5 ustawy o rachunkowości. W tej sytuacji nie sporządza i nie przesyła sprawozdania finansowego.

Informacja ma charakter ogólny, bowiem obowiązki w zakresie rachunkowości powinny być określane szczegółowo w przypadku każdej konkretnej jednostki, uwzględniając wszelkie aspekty związane z jej sytuacją prawną i profilem działalności.

Linki

gorlice.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica