Aktualności

Przekazanie nowego samochodu dla OSP Lipinki

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 28 listopada br. do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipinek trafił fabrycznie nowy lekki samochód ratownictwa technicznego marki Volkswagen. Wartość zakupionego samochodu wyniosła 287 487,00 złotych.

Skromne, w skutek pandemii koronawirusa, uroczystości odbyły się na placu kościelnym w Lipinkach. Poprzedziła je msza święta w intencji strażaków. Odbioru kluczyków do nowego wozu z rąk Wójta Gminy Lipinki dokonał Prezes OSP w Lipinkach dh Łukasz Bieniek.

Zakup samochodu sfinansowany został z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 123 750,00 zł, dotacji z Funduszu Sprawiedliwości, w wysokości 123 750,00 zł, dofinansowania z Województwa Małopolskiego w wysokości 30 000,00 zł a także ze środków budżetu Gminy Lipinki w wysokości 9 987,00 zł.

W uroczystości udział wzięli m.in. Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztof Kosiba, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Wiceprezes Zarządu PGE Paweł Śliwa, Prezes ZOG ZOSP RP w Lipinkach dh Piotr Mika, Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy a także radni Rady Gminy Lipinki.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica