Aktualności

Druhowie OSP dowożą ludność na szczepienia

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od kilka dni trwają powszechne szczepienia przeciw COVID-19. W transporcie seniorów do punktów szczepień pomagają druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

– Na strażaków zawsze można liczyć! Dzięki decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego oraz kierownictwa MSWiA strażacy pomagają seniorom i osobom z niepełnosprawnościami w bezpiecznym dotarciu do punktów szczepień. Z tej możliwości skorzystało już blisko 50 osób w Małopolsce. Dziękujemy! – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Do przeprowadzonych akcji strażacy wykorzystali dotychczas 43 pojazdy. Zaangażowanych było 98 ratowników.

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP.

Z ustaleń samorządowców i przedstawicieli rządu wynika, że gminy otrzymają pieniądze za organiację transportu. Średni koszt transportu jednego pacjenta wynosi:
- 24 zł za przewóz 1 osoby sprawnej ruchowo,
- 52 zł za przewóz 1 osoby niepełnosprawnej w gminach do 100 tys. mieszkańców (w stawce tej uwzględniono ewentualny transport opiekuna osoby niepełnosprawnej),
- 60 zł za przewóz 1 osoby niepełnosprawnej w gminach powyżej 100 tys. mieszkańców

W ramach prowadzonych działań strażacy będą także dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19. Mają otrzymać za to środki finansowe.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica