Aktualności

Medal Zasłużony Dla Pożarnictwa Ziemi Gorlickiej dla ks. kapelana Arkadiusza Barańczuka

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po 23 latach posługi kapłańskiej na ziemi gorlickiej przeniesiony do innej diecezji został ksiądz Arkadiusz Barańczuk – wieloletni małopolski prawosławny kapelan strażaków. Za całokształt działalności uhonorowany został medalem Zasłużony Dla Pożarnictwa Ziemi Gorlickiej.

Uroczyste pożegnanie podczas którego uhonorowany został medalem, odbyło się w sobotę 6 lutego 2021 roku w cerki w Regietowie (gm. Uście Gorlickie). Wręczenia odznaczenia dokonali przedstawiciele struktur powiatowych Związku OSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek i dh Marcin Kruczek.

W środowisku strażackim ksiądz kapelan Arkadiusz Barańczuk dał się poznać jako osoba męska, silna, stanowcza, niezwykle zaangażowana ale i bardzo wrażliwa. Kapelan Arkadiusz Barańczuk ukończył kursy i szkolenia uprawniające do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Nie miał przy tym żadnej taryfy ulgowej. Wielokrotnie w mundurze bojowym uczestniczył w akcjach ratowniczych. Zawsze pogodny i uśmiechnięty z wyciągniętą do pomocy dłonią. Kiedy zaś po ciężkich akcjach przychodziła chwila refleksji, ksiądz Arkadiusz Barańczuk był tym który potrafił skutecznie podnieść na duchu. Był, jest i zawsze będzie przyjacielem strażaków.

Foto - Piotr Rotko

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica