Aktualności

Strażacki i nie tylko #bieg_po_wzrok dla Kasi z Szalowej

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kasia Pater z Szalowej straciła wzrok, a pomóc w jego odzyskaniu może jej tylko kosmicznie droga terapia niedostępnym w Polsce lekiem. Strażacy ochotnicy z Szalowej chcąc włączyć się w zbiórkę pieniędzy na ten cel, wymyślili akcję na wzór #GaszynChallenge, ale w tej szalowskiej nie chodzi o robienie pompek, a o wykonanie sztafety w dowolnej formie.


"Wychodząc naprzeciw potrzebie pomocy Katarzynie Pater z Szalowej, rozpoczynamy challenge #bieg_po_wzrok! Młoda kobieta wymaga leczenia, które miesięcznie kosztuje około 20 tysięcy złotych, co w skali dwuletniej terapii, bo na tyle wstępnie oszacowano leczenie, daje blisko pół miliona złotych" - 

Challenge polega na wykonaniu sztafety w dowolnej formie, kierujemy go do wszystkich ludzi dobrej woli: strażaków, ratowników medycznych, policjantów, żołnierzy, osób prywatnych, firm i instytucji. Nominowani po wykonaniu zadania wpłacają 20 zł na konto fundacji Sursum Corda dedykowane Katarzynie Pater. Za niewykonanie zadania wpłacamy 40 zł – czytamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorlicach.

W akcję, która trwa zaledwie od kilku dni, włączyło się już kilka jednostek OSP z Gorlickiego, między innymi z Łużnej, Stróżnej, Biesnej, Zagórzan, a kolejnych kilkanaście jest nominowanych.

OSP Szalowa (gm. Łużna)

OSP Łużna (gm. Łużna)

OSP Biesna (gm. Łużna)

OSP Stróżna (gm. Bobowa)

OSP Zagórzany (gm. Gorlice)

OSP Szymbark (gm. Gorlice)

Linki

gorlice.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica