Aktualności

"Jestem mały, wiem więcej" w OSP Rożnowice

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 18 marca 2021 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowicach (gm. Biecz) odbyło się podsumowanie projektu „Jestem mały, wiem więcej”, finansowanego ze środków z WFOŚiGW w Krakowie i Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego. Projekt ten realizowany był w 8-10 szkołach podstawowych na terenie woj. małopolskiego. Każdego roku w programie udział bierze ponad 200 dzieci z klas I-III.


Szkolenia obejmowały zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Kursy prowadzili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożnowicach. Na zajęciach podejmowane są tematy związane z informowaniem o zagrożeniach, udzielaniem pierwszej pomocy, zagrożeniami cywilizacyjnymi, postawą obywatelską, postępowaniem w czasie burzy i powodzi oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Na uroczystość przybyli m.in dh Krzysztof Kosiba - Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, dh Łukasz Łach - Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, dh Krzysztof Malinowski - Prezes OSP Rożnowice, Konrad Mierzwa - radny Rady Miejskiej w Bieczu a także Ewa Kozioł - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowicach.

Przybyli wysłuchali części artystycznej w wykonaniu małych uczestników projektu, a także obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie celująco zdali egzamin teoretyczny, bezbłędnie odpowiadając na zadawane im pytania.

Dzięki programowi "Jestem mały, wiem więcej" uczniowie nauczyli się poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia, a ponadto wzbogacili swoją wiedzę o pracy strażaka.

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica