Komunikaty Prezesa

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice ws. przeniesienia numeru alarmowego 998

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Szanowni druhny i druhowie,
W ślad za pismem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach informuje, że w dniu 23 kwietnia 2021 roku o godzinie 10.00 planowane jest przekazanie numeru alarmowego 998 funkcjonującego na terenie powiatu gorlickiego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie.

Oznacza to, że od 23 kwietnia br. dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie (CPR) lub gdy wszyscy operatorzy są zajęci nastąpi przekierowanie połączenia do innego CPR w innym województwie, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je poprzez system informatyczny do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Dyżurny Stanowiska Kierowania straży pożarnej na podstawie otrzymanego z CPR zgłoszenia będzie dysponował odpowiednie do sytuacji siły i środki ratownicze oraz koordynował prowadzone działania.

Co ważne numer alarmowy 998 zostaje nadal aktywny i w przypadku pożaru czy miejscowego zagrożenia należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub 998.

Linki

zosp.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica