Aktualności

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP Gorlice obradował w remizie OSP Dominikowice

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sobotę 8 maja 2021 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dominikowicach (gm. Gorlice) obradował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gorlicach. Przedmiotem posiedzenia było wyrażenie opinii ws. wniosków złożonych w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2021” oraz zajęcie stanowiska ws. projektu ustawy o OSP.

Posiedzeniu przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Przedstawił on Zarządowi sprawozdanie z działalności od ostatniego posiedzenia a także omówił sprawy bieżące.

Zarząd wyraził opinię ws. wniosków złożonych w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2021”. Zgodnie z regulaminem konkursu ogłoszonego przez samorząd województwa małopolskiego, złożone wnioski podlegają procedurze opiniowania przez Zarządy Oddziałów Powiatowych ZOSP RP właściwych dla terenu, na którym działa jednostka OSP zgłoszona do konkursu w zakresie celowości zgłoszonego zapotrzebowania.

Gminy powiatu gorlickiego w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2021” złożyły wnioski o dofinansowanie w łącznej kwocie 801.092,00 zł. Całość zadań oszacowana została na kwotę 4.300.895,73 zł.

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gorlicach dokonał także analizy projektu ustawy o OSP. W tarcie burzliwej dyskusji wypracowane zostało stanowisko, które przekazane zostanie do decydentów. Treść stanowiska załączona została w oddzielnym artykule na stronie internetowej ZOSP RP Gorlice.

Prezes Krzysztof Kosiba zapoznał także członków Zarządu z podziałem dotacji z MSWiA dla jednostek OSP spoza KSRG.

Linki

policja.jpgzosp.jpggorlice.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica