Aktualności

MDP z gminy Uście Gorlickie na obozie na Mazurach

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych na terenie gminy Uście Gorlickie przed kilkoma dniami powrócili z obozu, który przygotowany został przez starszych kolegów z OSP aż na Mazurach. Młodzi adepci pożarnictwa w dniach 9-18 lipca br. zdobywali wiedzę i doskonalili umiejętności w zakresie przygotowania do służby w OSP a także m.in. w zakresie pracy żeglarskiej. Przy tym wszystkim świetnie się bawili i wypoczywali.


Młodzieżowcy pod okiem m.in. dh Marcina Kruczka - Komendanta Gminnego ZOSP RP w Uściu Gorlickim, podnieśli poziom wiedzy pożarniczej oraz umiejętności praktycznych w zakresie działań ratowniczych. Odbyli również przeszkolenie oraz wzięli udział w instruktażu prowadzonym przez kapitana rejsu w zakresie zasad obowiązujących podczas rejsów, kąpieli i przebywania na wodach. Uczestnikom podzielone zostały funkcje/wachty. Każdy miał okazję stanąć za sterem, sterować i obsługiwać jacht, wykonać porządki a także przygotować posiłki dla załogi.

Uczestnicy zwiedzili m.in zamek krzyżacki w Rynie a także zwiedzili Giżycko a w nim słynną twierdzę Boyen. Zwieńczeniem wypraw były wieczorne ogniska. Jedno z nich zorganizowane zostało w porcie Salior w Pięknej Górze.

Kolejnym z przystanków był m.in. port Sztynort. Uczestnicy zwiedzili pałac Lehndorffów oraz zapoznali się z jego historią. Wypłynęli również na jezioro Mamry, gdzie postój zorganizowano w zatoce Mamerki. Kąpiel w jeziorze zwieńczyło zwiedzanie muzeum w Mamerkach, w tym kompleks bunkrów dowództwa Wermachtu.

Po 10 dniach aktywnego wypoczynku, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP z terenu gminy Uście Gorlickie powrócili cali i zdrowi a przede wszystkim szczęśliwi.

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica