Aktualności

Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gorlicach

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 5 września 2011r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwiatonowicach odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Gminy Gorlice. W zjeździe uczestniczyli delegaci, ze wszystkich 8 jednostek OSP z terenu Gminy Gorlice, którzy podsumowali ubiegłą kadencję a także zatwierdzili wybór nowych władz.

Zjazd otworzył ustępujący Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Gorlicach dh Tadeusz Górski. Po 25 latach złożył on rezygnację z zasiadania w Zarządzie oraz pełnienia funkcji Prezesa. Przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Gorlice wraz z przybyłymi gośćmi nie szczędzili ciepłych i serdecznych słów pod jego adresem.

Zjazdowi przewodniczył dh Mieczysław Skowron. Delegaci po zapoznaniu się ze sprawozdaniami z działalności i finansowym jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi. Dokonano także wyboru nowych władz Oddziału Gminnego ZOSP RP na kolejną pięcioletnią kadencję.

Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Gorlice, ukonstytuowała się następująco:
Prezes - dh Mieczysław Skowron
Wiceprezes - dh Krzysztof Nowak
Wiceprezes - dh Krzysztof Wszołek
Komendant Gminny - dh Florian Przybycień
Skarbnik - dh Kazimierz Przybyłowicz
Sekretarz - dh Fabian Kita
Członek Prezydium - dh Łukasz Krupa
Członek Prezydium - dh Janusz Pyrcioch

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP został wybrany dh Ryszard Glista.

W zjeździe udział wzięli m.in. dh Krzysztof Kosiba - Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Krakowie, dh Przemysław Wszołek - Członek ZOW ZOSP RP w Krakowie, dh Jan Przybylski - Wójt Gminy Gorlice wraz ze Skarbnikiem Krystyną Bugno. Obecny był także Krzysztof Tybor - Komendant Straży Miejskiej w Gorlicach oraz ks. Antoni Mulka - proboszcz parafii w Kwiatonowicach.

Przybyli goście jak również delegaci w ciepłych słowach nie tylko wyrazili podziękowanie za ubiegłą kadencję ale także zapewnili o woli współpracy na kolejne lata.

Linki

zosp.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica