Aktualności

Strażacy z terenu Gminy Bobowa doposażeni w nowy sprzęt

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 24 września 2021 roku w Domu Kultury w Jankowej odbyło się przekazanie sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Bobowa.

Gmina Bobowa otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla strażaków ochotników z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Bobowa” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu „Bezpieczny Strażak”.

Jednostki OSP otrzymały latarki kątowe, a także wentylator oddymiający oraz agregat prądotwórczy.

Całkowity koszt zakupu sprzętu to kwota 14 871,22 zł, dofinansowanie z WFOŚiGW w Krakowie wyniosło 7 350,00 zł, a pozostała część kwoty, czyli 7 521,22 zł to środki pochodzące z budżetu Gminy Bobowa

W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko–Gminnego ZOSP RP w Bobowej dh Tomasz Tarasek, Komendant Gminny ZOSP RP w Bobowej dh Stanisław Pękala a także Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Źródło - www.naszabobowa.pl

Linki

policja.jpggorlice.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica