Komunikaty Prezesa

Komunikat Prezesa ZOSP RP Gorlice ws. odśpiewania hymnu w dniu 11 listopada 2021r.

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

W ślad za apelem Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Waldemara Pawlaka, w związku ze zbliżającą się 103. Rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszam Was Druhny i Druhowie do współtworzenia wyjątkowej akcji: „Niepodległa dla hymnu”. Inicjatywy, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polak i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie. 12.00.


11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc.

W akcji „Niepodległa dla hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” udział wzięło prawie 1 000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych Związek OSP RP chce podtrzymać tę tradycję i zachęca aby śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w Ochotniczych Strażach Pożarnych, domach, wraz
z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub podczas uczestnictwa w lokalnych wydarzeniach z zachowaniem zasad dystansu społecznego, jeśli wytyczne służb w danym regionie na to pozwolą.

Pamiętajmy o uroczystym wciągnięciu flagi na maszt w remizach, a w setną rocznicę zjednoczenia ruchu strażackiego niech w całym kraju zabrzmi także hymn Związku OSP RP.    

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica