Aktualności

Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze KOBYLANKA 2022

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolejny raz młodzi strażacy ze Stróżnej (gm. Bobowa) zwyciężyli w obydwu grupach w rozgrywanych w niedzielę 13 lutego b.r. Powiatowych Halowych Młodzieżowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych KOBYLANKA 2022, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Zwycięstwo promowane jest udziałem w zmaganiach szczebla wojewódzkiego.

Sygnał do rozpoczęcia turnieju dała druhna Zuzanna Włudyka z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Stróżna składając meldunek o gotowości Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysławowi Wszołkowi. Następie Prezes powitał uczestników i widzów, gdyż turniej przez cały czas trwania transmitowany był „na żywo” za pośrednictwem Facebooka.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska powołana przez Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice, której przewodniczył dh Krzysztof Nowak.

W zawodach udział wzięło w sumie 15 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gmin Łużna, Bobowa, Uście Gorlickie, Biecz, Gorlice, Moszczenica, Sękowa i Lipinki. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach - chłopcy i dziewczęta. W grupie chłopców wystartowało 8 drużyn, w grupie dziewcząt 7 drużyn. Na linii startu stawiło się w sumie 72 młodych adeptów pożarnictwa.

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych turniej przeprowadzony został w nowej formule, która znakomicie przyjęła się podczas ubiegłorocznych zmagań. Zrezygnowano z oficjalnego, grupowego otwarcia. Drużyny meldowały się na hali sportowej w Kobylance w ustalonych odstępach czasowych na kilkanaście minut przed startem, po starcie opuszczały halę. Po każdym starcie tory i znajdujący się na nich sprzęt były dezynfekowane. W podsumowaniu kończącym zawody udział wzięli tylko kapitanowie drużyn wraz z opiekunem.

W wyniku przebiegu konkurencji oraz oceny przez komisję sędziowską, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zajęły miejsca:

GRUPA chłopców – drużynowo:
1. MDP OSP Stróżna - 122,34 pkt
2. MDP OSP Dominikowice - 137,40 pkt
3. MDP OSP Staszkówka - 143,59 pkt
4. MDP OSP Brunary - 145,64 pkt
5. MDP OSP Zagórzany - 149,35 pkt
6. MDP OSP Biecz - 151,14 pkt
7. MDP OSP Wójtowa - 153,11 pkt
8. MDP OSP Łużna - 162,59 pkt

GRUPA dziewcząt - drużynowo:
1. MDP OSP Stróżna - 127,90 pkt
2. MDP OSP Staszkówka -133,94 pkt
3. MDP OSP Bystra - 144,04 pkt
4. MDP OSP Małastów - 145,27 pkt
5. MDP OSP Gładyszów - 177,01 pkt
6. MDP OSP Biesna - 178,79 pkt
7. MDP OSP Kryg - 186,83 pkt

GRUPA chłopców – indywidualnie:
1. Bartłomiej Gucwa - MDP OSP Stróżna - 28,94 pkt
2. Filip Włudyka - MDP OSP Stróżna - 30,26 pkt
3. Dominik Zieliński - MDP OSP Stróżna - 30,56 pkt

GRUPA dziewcząt – indywidualnie:
1. Martyna Krupczak - MDP OSP Bystra - 28,98 pkt
2. Emilia Dyl - MDP OSP Staszkówka - 30,62 pkt
3. Zuzanna Włudyka - MDP OSP Stróżna - 31,50 pkt

Startujących w turnieju młodych adeptów pożarnictwa dopingowali m.in. Radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Starosta Gorlicki Maria Gubała, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz oraz Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Gorlice dh Mieczysławem Skowronem.

Turniej rozegrany został na hali sportowej w Kobylance przy wsparciu samorządu powiatu gorlickiego i Gminy Gorlice. Nagrody ufundował ponadto samorząd województwa małopolskiego. Wszystkim zaangażowanym w organizację zmagań podziękowania złożył Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Przemysław Wszołek, który dokonał zamknięcia turnieju.

Foto: Lech Klimek, Bogdan Malesza

Linki

zosp.jpggorlice.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica