Aktualności

Druhowie OSP Staszkówka i OSP Wola Łużańska na Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków w Szczawnicy

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Szczawnicy, na arenie narciarskiej Jaworki, w dniach 26-27 lutego 2022r. przeprowadzono IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Druhowie z OSP Staszkówka w klasyfikacji drużynowej na snowboardzie zdobyli tytuł mistrza, zaś Prezes OSP Wola Łużańska odegrał kluczową rolę podczas otwarcia mistrzostw.

Meldunek o gotowości do przeprowadzenia mistrzostw Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Wiceministrowi Klimatu i Środowiska dh Edwardowi Siarce złożył Prezes OSP Wola Łużańska dh Jerzy Ptaszek.

Pierwszego dnia mistrzostw, w sobotę 26 lutego br., przeprowadzono konkurencje indywidualne, zaś drugiego dnia w niedzielę 27 lutego br., strażacy rywalizowali drużynowo

W sumie do mistrzostw zakwalifikowano 144 zawodników.

W klasyfikacji indywidualnej snowboard drugie miejsce zajął dh Jakub Niziołek z OSP Staszkówka.

W klasyfikacji indywidualnej narty, wiek 51+ czwarte miejsce zajął dh Marian Słota z OSP Staszkówka zaś piąte miejsce dh Stanisław Pyzik z OSP Staszkówka.

W klasyfikacji indywidualnej narty, wiek 36-50 szóste miejsce zajął dh Wojciech Mordarski z OSP Staszkówka, zaś na miejscu jedenastym uplasował się dh Jerzy Ptaszek z OSP Wola Łużańska

Drużynowo w snowboardzie pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Staszkówka w składzie dh Jakub Niziołek, dh Karol Niziołek, dh Piotr Stanuch oraz dh Wojciech Śliwa.

Linki

gorlice.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica