Aktualności

Gminne obchody święta strażaków w Bobowej

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 2 maja 2022 roku w Bobowej zorganizowano obchody z okazji Gminnego Święta Strażaków, które połączono z Gminnymi Obchodami Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, której przewodniczył i homilię wygłosił proboszcz ks. dr Marian Chełmecki.

Po uroczystej mszy świętej nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości prowadzonych przez orkiestrę dętą z Bobowej pod kapliczkę św. Floriana znajdującą się na Rynku w Bobowej.

Przy akompaniamencie orkiestry dętej zebrani odśpiewali Hymn Polski. Podniesienia flagi państwowej na maszt dokonał poczet złożony z druhów OSP Siedliska.

Wokół Rynku mieszkańcy gminy, uczniowie bobowskich szkół, druhowie młodzieżowych jednostek OSP rozwinęli flagę narodową.

Zaproszeni goście złożyli kwiaty pod figurą św. Floriana – Patrona Strażaków, po czym głos zabrał Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, który powitał przybyłych gości i mieszkańców a także wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Głos zabierali również Pani Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP i dh Przemysław Wszołek Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, którzy podkreślili jak wielką rolę odgrywają obchodzone święta - Dzień Strażaka, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Złożyli także życzenia wszystkim druhnom i druhom z Gminy Bobowa wyrażając uznanie za ich służbę.

Następnie przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Bobowej nastąpił przemarsz do sali widowiskowej „Koronka” gdzie odbyła się kolejna część uroczystości w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bobowej.

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica