Aktualności

Wojewódzkie obchody ku czci św. Floriana

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 4 maja 2022 roku w Bazylice Świętego Floriana w Krakowie odbyła się uroczysta msza święta w intencji małopolskich strażaków, której przewodniczył biskup Robert Chrząszcz. Małopolscy strażacy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wrócili do tradycyjnej formy obchodów.

Msza poprzedzona została uroczystą zbiórką przed siedzibą Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Po przyjęciu meldunku uczestnicy uroczystości wyruszyli z Małego Rynku przed kościół Mariacki i dalej ulicą Floriańską przez Barbakan w kierunku bazyliki św. Floriana.

Tuż po mszy świętej wokół placu Jana Matejki odbyła się uroczysta procesja z udziałem kompanii honorowych, orkiestry i pocztów sztandarowych.

W uroczystości udział wzięło kierownictwo Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP na czele z Prezesem dh Edwardem Siarką a także kierownictwo Komendy Wojewódzkiego PSP w Krakowie wraz z Komendantem st. bryg. Piotrem Filipkiem. Obecni byli także Prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP z terenu województwa małopolskiego jak również małopolscy Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP.

Powiat gorlicki reprezentował Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP dh Przemysław Wszołek wraz z pocztem sztandarowym Ochotniczej Straży Pożarnej z Szymbarku a także Zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Piotr Ostrowski wraz z pocztem sztandarowym gorlickiej komendy PSP.

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica