Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachKomunikaty Prezesa

Ruszył nabór wniosków w ramach Ogólnopolskiego Programu finansowania Służb Ratowniczych

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił nabór wniosków w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych”.


Celem programu jest wsparcie w zakupie specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń, w tym przede wszystkim w zakupie:
- nowych samochodów specjalistycznych dla potrzeb ratownictwa górskiego i wodnego lub ratowniczo-gaśniczych, w rozumieniu w art. 2 pkt. 62 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 450 z późn. zm.),
- nowego (nieużywanego) sprzętu specjalistycznego wyprodukowanego nie później niż w ciągu 2 lat kalendarzowych poprzedzających rok jego zakupu

Program realizowany będzie w latach 2018-2025.

Przeznaczony dla podmiotów (z wykluczeniem państwowych jednostek budżetowych) posiadających akceptację Ministrów: Spraw Wewnętrznych oraz Klimatu i Środowiska w ramach współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska (Porozumienie Ministrów). Nie wiesz czy Twoja jednostka znajduje się na liście? Zadzwoń: 515 493 098 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maksymalne dofinansowanie w formie dotacji do 50% łącznie kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Krakowie.

Nabór wniosków trwa od 08.06.2022 r. do 22.06.2022 r.

Wnioski należy złożyć w dwóch wersjach, tj.:
- elektronicznej (edytowalny PDF, bez podpisów) należy przesłać przez Portal Beneficjenta WFOŚiGW w Krakowie do dnia zakończenia naboru do godziny 15.30 (rejestracja do Portalu –  przejdź >>). Zakładka „Programy i konkursy”. Wniosek elektroniczny nie stanowi podstawy rozpatrzenia wniosku.
- podpisanej – wniosek wraz z załącznikami będącymi dokumentami opatrzonymi podpisami osób upoważnionych należy dostarczyć w jeden z dwóch sposobów:
  * w wersji papierowej do biura Funduszu (ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków),
  * profilem zaufanym (z konta Wnioskodawcy) na skrytkę Funduszu – UWAGA: wniosek oraz załączniki muszą być podpisane certyfikowanym podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym zgodnie z INSTRUKCJĄ >> Nie będą akceptowane podpisane elektronicznie SKANY.

WIĘCEJ - kliknij tutaj

Linki

gorlice.jpgzosp.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica