Aktualności

Nicola Barczyk najlepsza w kraju a Hubert Krzemiński na drugim miejscu

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Niebywały sukces odnieśli gorliccy reprezentanci podczas finału krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Nikola Barczyk z Siedlisk (gm. Bobowa) zdobyła 1 miejsce w Polsce wśród uczniów klas V-VIII szkół podstawowych a Hubert Krzemiński z Dominikowic (gm. Gorlice) zajął 2 miejsce w kraju wśród uczniów klas I-IV szkół podstawowych.

Rywalizacja toczyła się w dniach 25-26 czerwca 2022 roku w Miliczu (woj. dolnośląskie). Wzięli w niej udział laureaci ze wszystkich województw. Małopolskę reprezentowali m.in. wspomniani Nicola Barczyk oraz Hubert Krzemiński.

Droga do finału krajowego nie była prosta. Zarówno Nicola jak i Hubert zwyciężyli w eliminacjach środowiskowych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Rywalizacja w finale krajowym to nie tylko test pisemny.  Finaliści zmierzyli się również z testem praktycznym z pierwszej pomocy, sprawdzili swoją wiedzę w znajomości sprzętu strażackiego a zmagania zakończył egzamin ustny na forum wszystkich uczestników i zaproszonych gości.

Podczas ustnej wypowiedzi zmagali się z pytaniami z zakresu działalności i funkcjonowania osp, techniki pożarniczej oraz w trzecim dziale z pytaniami z pogranicza ekologii, biologi i ochrony środowiska.

Dwudniowe zmagania wyłoniły krajowych mistrzów wiedzy pożarniczej. Tytuł mistrza przypadł Nicoli Barczyk a wicemistrza Hubertowi Krzemińskiemu.

Dla całego środowiska ponad 2,5 tysiąca strażaków ochotników powiatu gorlickiego to wydarzenie, które na zawsze zapisze się w kartach historii!

Linki

gorlice.jpgzosp.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica