Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

OSP Biecz i OSP Bystra na wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 24 września 2022 roku na stadionie sportowym w Nowym Wiśniczu (pow. bocheński) rozegrane zostały VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Powiat gorlicki reprezentowali tegoroczni mistrzowie powiatu - druhowie z OSP Biecz oraz druhny z OSP Bystra.

Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Edward Siarka. W rywalizacji udział wzięło 36 drużyn z całej małopolski, w tym 16 drużyn żeńskich oraz 20 męskich. Rywalizacja toczyła się pod czujnym okiem członków Małopolskiego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich. W skład komisji sędziowskiej powołani zostali m.in. dh Albert Kuziów z OSP Ropa oraz dh Marcin Nowak z OSP Stróżna.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła drużyna z OSP Zubrzyca Dolna (106,3 pkt), przed OSP Krempachy (106,7 pkt) i OSP Przytkowice (117,9 pkt). Drużyna z OSP Bystra ukończyła rywalizację na miejscu 16.

W klasyfikacji mężczyzn zwyciężyła drużyna z OSP Nowe Bystre (93,2 pkt), przed OSP Górka (95,9 pkt) i OSP OSP Koniówka (96,7 pkt). Drużyna z OSP Biecz uplasowała się na miejscu 15.

Statuetkę dla najstarszej zawodniczki zawodów odebrała dh Ewa Wojciechowska z OSP Bystra, z kolei statuetka dla najstarszego zawodnika trafiła do dh Kazimierza Przybyłowicza z OSP Bystra.

Startujące drużyny przez cały czas trwania zawodów dopingowali m.in Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek oraz Członek Honorowy Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Eugeniusz Stukus. Obecny był także Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Piotr Ostrowski.

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica