Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachKomunikaty Prezesa

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice ws. konkursu plastycznego

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Szanowni druhny i druhowie,
Związek OSP RP ogłosił Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny, którego celem jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

Uczestnicy konkursu mogą stosować najróżniejsze techniki przedstawiając własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in. kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej np. działania związane z przeciwdziałaniem czy zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych, jak również ratownictwo specjalistyczne, akcje ratowniczo-gaśnicze, ćwiczenia, szkolenia, zawody, koncerty itp.

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży oraz twórców amatorów. Prace oceniane są w pięciu grupach wiekowych (przedszkola, kl. I-IV i kl. V-VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe).

Prace oceniane są etapowo począwszy od eliminacji środowiskowych przez gminne, powiatowe, wojewódzkie i finał centralny.
- eliminacje środowiskowe – zakończenie eliminacji do 30 listopada;
- eliminacje gminne, miejskie, miejsko-gminne – zakończenie eliminacji do 31 grudnia;
- eliminacje powiatowe – zakończenie eliminacji do 31 stycznia;
- eliminacje wojewódzkie – zakończenie eliminacji do 28 lutego;
Finał centralny i ogłoszenie wyników po 31 marca 2023 roku.

Proszę uprzejmie o rozpropagowanie konkursu we wszystkich szkołach na terenie Państwa gmin. Proszę o mobilizację w zachęceniu do udziału w konkursie by poprzez różnego rodzaju techniki plastyczne przedstawić i pokazać jak widziana jest strażacka służba oczami innych: dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

W ubiegłej edycji, praca Mai Łukaszyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Ropie, zajęła II miejsce w kraju.

Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem.

Linki

zosp.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica