Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo Pożarnicze BOBOWA 2023 - 500 zdjęć !

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Młodzi strażacy z OSP Binarowa (gm. Biecz) i OSP Staszkówka (gm. Moszczenica) zwyciężyli w poszczególnych grupach w rozegranych w niedzielę 26 lutego 2023 roku na hali sportowej w Bobowej, Powiatowych Halowych Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych BOBOWA 2023, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

Sygnał do rozpoczęcia halowych zmagań MDP dała druhna Zuzanna Włudyka z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Stróżna składając meldunek o gotowości Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysławowi Wszołkowi. Następie Prezes powitał licznie przybyłych a uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska, pod przewodnictwem dh Pawła Baranowskiego – Członka Zarządu Małopolskiego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich.

Po raz pierwszy w historii, w zmaganiach udział wzięli młodzi druhowie ze wszystkich gmin powiatu gorlickiego. W zawodach wystartowało w sumie 23 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gminy Biecz, Bobowa, Gorlice, Lipinki, Łużna, Moszczenica, Ropa, Sękowa, Uście Gorlickie. Gościnnie wystąpiły także drużyny z powiatu tarnowskiego i krakowskiego (ziemskiego).

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach - chłopcy i dziewczęta. W grupie chłopców wystartowało 12 drużyn, w grupie dziewcząt 11 drużyn. Na linii startu stawiło się w sumie 110 młodych adeptów pożarnictwa.

Rozgrywanie zawodów przywrócono do formuły sprzed pandemii. Wszystkie drużyny, wraz z licznie przybyłymi gośćmi obecni byli podczas zmagań od czasu ich oficjalnego rozpoczęcia do podsumowania i zakończenia.

W wyniku przebiegu konkurencji oraz oceny przez komisję sędziowską, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zajęły miejsca:

GRUPA chłopców - drużynowo:
1. OSP Binarowa - 128,16 pkt
2. OSP Uście Gorlickie - 131,46 pkt
3. OSP Kwiatonowice - 133,64 pkt
4. OSP Staszkówka - 136,82 pkt
5. OSP Biesna - 141,60 pkt
6. OSP Wójtowa - 145,46 pkt
7. OSP Jankowa - 157,88 pkt
8. OSP Stróżna - 159,56 pkt
9. OSP Ropa - 170,55 pkt
10. OSP Małastów - 184,26 pkt

GRUPA dziewcząt - drużynowo:
1. OSP Staszkówka - 133,57 pkt
2. OSP Małastów - 142,91 pkt
3. OSP Bystra - 143,10 pkt
4. OSP Stróżna - 146,61 pkt
5. OSP Ropa - 150,35 pkt
6. OSP Jankowa - 156,31 pkt
7. OSP Brunary - 161,33 pkt
8. OSP Grudna Kępska - 161,56 pkt
9. OSP Biesna - 172,96 pkt
10. OSP Wójtowa - 197,90 pkt

GRUPA dziewcząt – indywidualnie:
1. Emilia Dyl - MDP OSP Staszkówka z wynikiem 27,5 pkt
2. Małgorzata Dyl MDP Staszkówka z wynikiem 30,20 pkt
3. Martyna Galas MDP OSP Małastów z wynikiem 30,54 pkt

GRUPA chłopców – indywidualnie:
1. Dawid Lenard - MDP OSP Binarowa z wynikiem 28,29 pkt
2. Mateusz Szczerba - MDP OSP Kwiatonowice z wynikiem 30,10 pkt
3. Ksawier Rydarowicz - MDP OSP Binarowa z wynikiem 30,14 pkt

Startujących w turnieju młodych adeptów pożarnictwa dopingowali m.in. Posłanki na Sejm RP Elżbieta Zielińska wraz z Urszulą Nowogórską, Członek Zarządu Głównego ZOSP RP dh Krzysztof Kosiba, Członek Krajowego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich dh Łukasz Giemza, Radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Członek Zarządu Powiatu Gorlickiego Adam Urbanek, Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Witold Kochan, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach mł. bryg. Waldemar Krok, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krakowie dh Adam Przecherka, Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, wójtowie wraz z przewodniczącymi rad gmin ziemi gorlickiej a także Prezesi i Komendanci Gminni ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego.

Turniej rozegrany został na hali sportowej w Bobowej przy wsparciu samorządu województwa małopolskiego, samorządu Gminy Bobowa, Jadwigi Wójtowicz – radnej województwa małopolskiego, Posłanek na Sejm RP - Barbary Bartuś, Elżbiety Zielińskiej oraz Urszuli Nowogórskiej, Uzdrowiska Wysowa, Firmy Koz-Bud Krzysztof Kozioł oraz agencji ubezpieczeniowej Al-Kam Katarzyny Zych.

Wśród pucharów, medali, statuetek i innych wartościowych nagród rzeczowych, które trafiły do wszystkich uczestników zawodów, dla drużyn które uplasowały się na pierwszych trzech miejscach zarówno w kategorii chłopców jak i dziewczyn, przygotowano wyjątkową niespodziankę w postaci wycieczki do Warszawy - do Sejmu RP i Muzeum Powstania Warszawskiego. Sponsorem wyjazdu jest Poseł na Sejm RP Elżbieta Zielińska.

Wszystkim zaangażowanym w organizację zmagań podziękowania złożył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek.

Foto: Bogdan Malesza, Piotr Boczoń

Linki

zosp.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica