Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Liczna delegacja druhów ochotników na rocznej naradzie w KP PSP Gorlice

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W czwartek 2 marca 2023 roku, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach, odbyła się uroczysta narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach za 2022 rok. W wydarzeniu udział wzięli parlamentarzyści i samorządowcy z powiatu gorlickiego, a także liczna delegacja druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wydarzenie rozpoczęło się od meldunku, który Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Piotrowi Filipkowi złożył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg Piotr Ostrowski.

Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach mł. bryg. Waldemar Krok, który przywitał licznie przybyłych. W trakcie prezentacji podsumował najważniejsze tematy związane w działaniem Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach w 2022 roku.

Wśród omawianych tematów, wiele uwagi poświęcono współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. W powiecie gorlickich funkcjonuje 17 jednostek OSP włączonych do KSRG, w których 723 strażaków posiada uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych, zaś do dyspozycji posiada 33 wozy ratowniczo-gaśnicze. Jeszcze większe liczby obejmują jednostki OSP będące poza systemem KSRG. W 42 jednostkach OSP przeszkolonych zostało aż 1082 strażaków, którzy dysponują 54 samochodami. O bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gorlickiego dba 1805 strażaków ochotników i 64 zawodowych.

Podziękowania za współpracę, okazywane wsparcie, pomoc finansową i jedność w imieniu obecnych na odprawie Prezesów Zarządów Oddziałów Miejsko-Gminnych i Gminnych ZOSP RP z terenu powiatu gorlickiego na czele z Członkiem Zarządu Głównego ZOSP RP dh Krzysztofem Kosibą, na ręce kierownictwa PSP, parlamentarzystów, samorządowców oraz przedstawicieli podmiotów złożył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek.

Foto - Piotr Boczoń, www.gorlice24.pl

Linki

zosp malopolska.jpgzosp.jpgpolicja.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica