Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Strażacy pielgrzymowali do Wójtowej w Święto Miłosierdzia Bożego AD 2023

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 16 kwietnia 2023 roku już po raz XXIV odbyła się w Wójtowej (gm. Lipinki) uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Jak co roku Święto Miłosierdzia Bożego zgromadziło w Wójtowej parlamentarzystów, samorządowców a przede wszystkim strażaków ochotników wraz z pocztami sztandarowymi.

Uroczystość powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu rozpoczęła się o godz. 11.00 od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Bożego Miłosierdzia w Wójtowej, której przewodniczył ks. infułat Wiesław Szurek. Wcześniej uczestnicy zgromadzili się przed remizą OSP Wójtowa, skąd barwnym pochodem przy akompaniamencie orkiestry dętej z Dominikowic przeszli do kościoła parafialnego.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości powrócili przed wójtowską remizę, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Św. Floriana. Była to także okazja do okolicznościowych przemówień.

W uroczystości licznie udział wzięli strażacy ochotnicy wraz z przedstawicielami poszczególnych ogniw ZOSP RP terenu powiatu gorlickiego na czele z Członkiem Zarządu Głównego ZOSP RP dh Krzysztofem Kosibą oraz Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysławem Wszołkiem.

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica