Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachKomunikaty Prezesa

Nowa remiza ropskich strażaków

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

W piątek 29 września 2023r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropy odebrali symboliczne klucze do nowej remizy. Wtedy to miała miejsce uroczystość poświęcenia i oddania do użytkowania nowoczesnego budynku z nowymi funkcjami społecznymi dla OSP i GOK. Podczas uroczystości do strażaków trafiły także odznaczania a dla osób szczególnie zaangażowanych wyróżnienia i podziękowania.

I Powiatowy Zlot MDP - Gorlice 2023

Tomasz Tarasek. Opublikowano w Aktualności

W sobotę 9 września 2023r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Parku Miejskiego w Gorlicach zorganizowano I Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gorlickiego. Pierwsza edycja zlotu zgromadziła ponad 350 uczestników - młodych adeptów pożarnictwa ze wszystkich gmin powiatu gorlickiego wraz z opiekunami i obsługą. Gościnnie wystąpili także przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu krakowskiego i tarnowskiego.

Powiatowe obchody święta policji AD 2023

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

Uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów święta policji przeprowadzony został w niedzielę 9 lipca 2023r. na rynku w Bieczu. W uroczystości udział wziął Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek, reprezentując ruch ochotniczego pożarnictwa ziemi gorlickiej.

Nowe samochody i jubileusze jednostek podczas gminnych obchodów dnia strażaka w Łużnej

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

W sobotę 17 czerwca 2023 roku na dziedzińcu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej zorganizowany został uroczysty apel z okazji gminnych obchodów dnia strażaka. Podczas apelu dla druhów z Łużnej przekazane zostały dwa fabrycznie nowe samochody zaś dotychczas używany, decyzją samych strażaków, trafił do OSP Mszanka. Jedostki OSP oraz strażacy uhonorowani zostali odznaczeniami państwowymi oraz korporacyjnymi.

Linki

zosp.jpgpolicja.jpggorlice.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica